13 listopada 2014

Kulinarna podróż do PragiKulinarna podróż do Pragi,
 czyli smaki pięknej stolicy Czech.


Miniony długi weekend listopadowy miałam przyjemność być w pięknej Pradze. Dlatego dzisiaj chciałam Wam polecić dwa miejsca gdzie warto zjeść specjały kuchni czeskiej.Platina Restaurant & Garden

Nieopodal Mostu Karola na ulicy   Karoliny Světlé 29 w uroczej kamienicy mieści się wyjątkowe miejsce. Platina Restaurant & Garden to miejsce z klimatem i nowatorskim podejściem do kuchni czeskiej.Polecam Wam tam oryginalnie przyrządzonego Pstrąga z risotto szpinakowym czy tradycyjną Kaczkę z knedliczkami i modrą kapustą na słodko.  Tutaj za obiad zapłacicie więcej, danie średnio kosztuje 400 koron czeskich, ale myślę że warto. To miejsce do którego na pewno wrócę. 
Restauracja u Parlamentu 

W centrum historycznej i administracyjnej Pragi, na ulicy Valentinska , tuż na rogu można znaleźć restauracja U Parlamemtu. Wystrój lokalu idealnie wpasowuje się w klimat Pragi, drewniane meble i ściany tworzą przyjemną atmosferę. Można tutaj zjeść tradycyjne dania kuchni czeskiej i wypić prawdziwe czeskie piwo za bardzo rozsądne pieniądze jak na centrum Pragi. Możecie tutaj zjeść zarówno kaczkę, kurczaka czy karkówkę  oczywiście z knedliczkami. Koszt jednego dania to około 150 koron czeskich.
Trdelník 
czyli tradycyjne słodkie ciasto wykonane z walcowanego ciasta, owijanego wokół kija, a następnie grillowanego i posypanego cukrem wymieszanym z orzechami oraz z cynamonem. Ten słodki przysmak można kupić na ulicy za zaledwie 50 koron czeskich. Polecam, bo jest pyszny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz